Letnia pielęgnacja

Gorące słońce, plaża, przyjemny wiatr, słona woda — z tym najczęściej kojarzy nam się lato. Jednak to, co dla nas jest odpoczynkiem, dla naszej skóry jest nie lada wyzwaniem! Nasza skóra jest narażona na duże nasłonecznienie, wysuszenie przez wodę, wiatr, wysokie temperatury, często w okresie upałów pojawiają się na niej przebarwienia, z którymi musi potem długo walczyć. Oczywiście są metody, aby wesprzeć nasz największy organ, jakim jest skóra, i cieszyć się lepszym i zdrowszym wyglądem niż inni!

Pielęgnacja letnia powinna różnić się od wiosennej, a także jesienno-zimowej. Promieniowanie UV pogłębia i wpływa na tworzenie zmarszczek i fotostarzenie skóry. Profesor Elżbieta Skórska poświęciła osobną kolumnę swojej pracy naukowej „ODDZIAŁYWANIE SŁONECZNEGO PROMIENIOWANIA ULTRAFIOLETOWEGO NA ORGANIZM CZŁOWIEKA” promieniom UV-A oraz UV-B. Jeśli chcemy, by nasza skóra przez cały rok olśniewała wszystkich swoim blaskiem, weźcie sobie do serca ten artykuł!

Przede wszystkim obowiązkową pozycją jest krem z filtrem SPF50 –  Dodatkowo jest to jeden z najlepszych kremów przeciwzmarszczkowych i przeciwprzebarwieniowych! Absolutny „Must have”.

Kolejnym genialnym składnikiem jest witamina C — najlepiej w formie gęstego serum lub kremu. Pamiętajmy, że najlepiej stosować RAZEM z kremem z filtrem — to idealna para na lato!

Ok, ale co jeśli trochę się zapomniałam i doszło już do oparzeń słonecznych? I na to mamy sposób. Wyciągi z aloesu — pomoże Ci złagodzić podrażnioną skórę, a także dogłębnie ją nawilży, ułatwiając regenerację.

Mam problem, moja skóra jest odwodniona i nie mogę sobie z tym poradzić… Często nawet pijąc odpowiednią ilość wody, nasza skóra nie ma składników, aby ją wchłonąć, przez co tracimy blask – w tym przypadku naszym sojusznikiem będzie kwas hialuronowy! PAMIĘTAJMY, ABY NAKŁADAĆ GO PO ZARAZ PO TONIKU, NA ZWILŻONĄ SKÓRĘ!

Mamy jeszcze wiele sposobów na to, abyś wyglądała idealnie przez cały rok. Nasze specjalistki oddają się twojej pielęgnacji całym sercem. Przyjdź do naszego gabinetu w Tarnowie, abyśmy mogły opracować idealny plan dla Ciebie, uwodniając, że w Twoim przypadku czas nie ma nic do powiedzenia!

Życzymy wam pięknych wakacji i cudownych chwil

Zespół Cogito